AΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ | 05.05.2017

Παρακάτω μπορείτε να κάνετε λήψη του αρχείου προκειμένου να πάρετε τις απαραίτητες πληροφορίες και σχετικά έντυπα της προκήρυξης

Αρχεία Προκήρυξης

AΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ 14741 | 01.02.2017

Την Παρασκευή, 03/02/2017 οι τηλεφωνικές γραμμές για τον προγραμματισμό ραντεβού στο 14741, θα λειτουργήσουν έως τις 13:00 λόγω προγραμματισμένων εργασιών του ΟΤΕ. Για το χρονικό διάστημα 13:00-20:00 οι εισερχόμενες κλήσεις θα τερματίζονται απευθείας, ώστε να μην υπάρχει χρέωση στους πολίτες που καλούν. Οι γραμμές θα επανέλθουν στην κανονική τους λειτουργία τη Δευτέρα, 06/02/2017.

ΑΝΟΙΧΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ | 23.06.2016
ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΘΕΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ ΙΑΤΡΩΝ ΕΣΥ | 08.06.2016

Παρακάτω μπορείτε να κάνετε λήψη των σχετικών αρχείων της προκήρυξης.

Λήψη

Σεμινάριο BLS & AED | 20&28.11.2015

Σεμινάριο BLS & AED
(καρδιοπνευμονική αναζωογόνηση & αυτόματη εξωτερική απινίδωση)

Το Γ.Ν.Θ. Παπαγεωργίου διοργανώνει μέχρι τέλος του 2015 σεμινάριο BLS & AED:
28.11.2015 για τους εθελοντές του συλλόγου ¨ΑΝΤΗΡΙΔΑ¨
Αιτήσεις συμμετοχής γίνονται δεκτές έως 22.11.2015.

Οι συμμετέχοντες προετοιμάζονται μελετώντας το αντίστοιχο εγχειρίδιο που θα τους δοθεί στην εγγραφή τους.
Το αντίτιμο για την παρακολούθηση ανέρχεται στο ποσό των 20 ευρώ.

Αίτηση Συμμετοχής

Αναμονές Ιατρικών Ειδικοτήτων | 09.10.2015

Πατήστε στον ακόλουθο σύνδεσμο προκειμένου να δείτε τις ανακοινώσεις του Τμήματος Προσωπικού για τις Αναμονές Ιατρικών Ειδικοτήτων

Ανακοινώσεις Ιατρικών Ειδικοτήτων

Προκήρυξη θέσης Γενικού Διευθυντή | 19.02.2014

Πατήστε στους ακόλουθους συνδέσμους προκειμένου να διαβάσετε ή να κατεβάσετε στον υπολογιστή σας τα σχετικά αρχεία.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής 11 Μαρτίου 2014

Κείμενο Προκήρυξης Θέσης Γενικού Διευθυντή

Αίτηση - Βιογραφικό

Τμήμα Προετοιμασίας Μητρότητας | 15.01.2014

Πατήστε στον ακόλουθο σύνδεσμο προκειμένου να πάρετε πληροφορίες για το Τμήμα Προετοιμασίας Μητρότητας

Πληροφορίες

Θέματα Οικονομικής Υπηρεσίας

Πατήστε στον ακόλουθο σύνδεσμο προκειμένου να δείτε τις δημοσιευμένες ανακοινώσεις της Οικονομικής Υπηρεσίας του Νοσοκομείου

Θέματα Τεχνικής Υπηρεσίας

Πατήστε στον ακόλουθο σύνδεσμο προκειμένου να δείτε τις δημοσιευμένες ανακοινώσεις της Τεχνικής Υπηρεσίας του Νοσοκομείου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΚΠΟΙΗΣΗΣ ΑΧΡΗΣΤΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΑΓΙΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ | 09.04.2012

Ανακοινώνουμε ότι το ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, μετά από σχετική απόφαση του Δ.Σ., διενεργεί πλειοδοτικό διαγωνισμό για την εκποίηση του παγίου εξοπλισμού κουζίνας και του άχρηστου υλικού του συνημμένου πίνακα. Πίνακας

Νέα Γρίπη Α/Η1Ν1 - Πληροφορίες

Πληροφορίες για την νέα γρίπη μπορείτε να λάβετε κάνοντας "Λήψη Αρχείου".

Ειδικό ιατρείο σιαλενδοσκοπήσεων

Η Β΄ ΩΡΛ Κλινική του ΑΠΘ από τις αρχές του 2009 ξεκίνησε την διερεύνηση των αποφρακτικών παθήσεων των σιελογόνων αδένων με την χρήση ειδικών ημιεύκαμπτων ενδοσκοπίων (σιαλενδοσκόπηση). Η μέθοδος της σιαλενδοσκόπησης ως διαγνωστική-θεραπευτική διαδικασία περιγράφεται στη βιβλιογραφία από το 1990. H σιαλενδοσκόπηση επιτρέπει τον υπό άμεση όραση έλεγχο του συστήματος των εκφορητικών πόρων των σιαλογόνων αδένων και έχει τα τελευταία χρόνια σημαντικό ρόλο τόσο στη διάγνωση όσο και στην θεραπεία νοσημάτων των σιαλογόνων αδένων.

Το ειδικό ιατρείο σιαλενδοσκοπήσεων που λειτουργεί στο Νοσοκομείο μας είναι το πρώτο επίσημο αυτού του είδους σε Νοσηλευτικό Ίδρυμα του Ε.Σ.Υ. της χώρας μας.

Υπεύθυνοι Ιατροί είναι οι:

• Α. Χατζηαβραμίδης, Επιμ. Α΄
  • Ιορδ. Κωνσταντινίδης, Επιμ. Β΄

Η σιαλενδοσκόπηση διενεργείται στην Κλινική μας κατά κανόνα με τοπική αναισθησία. Η διάρκεια μιας διαγνωστικής σιαλενδοσκόπησης κυμαίνεται από 10 έως 25 λεπτά και μιας επεμβατικής σιαλενδοσκόπησης 20 έως 60 λεπτά.

Ημέρα λειτουργίας του Ιατρείου είναι η Τετάρτη [8:00-11:00] με προσυνεννοημένα ραντεβού μέσω του Νοσοκομείου.
Τηλεφωνικά ραντεβού Γ.Ν. Παπαγεωργίου: 2313 323.229 ΩΡΛ Ιατρείο: 2313 323.242

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ - TK 56403 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΟΔΟΣ - ΔΗΜΟΣ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ (ΠΕΡΙΟΧΗ Ν. ΕΥΚΑΡΠΙΑ)