Επιστημονικό Συμβούλιο

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Το Επιστημονικό Συμβούλιο του Γ. Νοσοκομείου Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης, είναι 9μελές εκλεγμένο Γνωμοδοτικό Όργανο, όπου εκπροσωπούνται όλες οι βαθμίδες των εργαζομένων. Η θητεία του είναι διετής και η συγκρότησή του γίνεται με απόφαση του Διοικητή του Νοσοκομείου.

Μετά την ολοκλήρωση των εκλογών, που διεξήχθησαν στις 07-12-2016, και σύμφωνα με την υπ’ αριθ. 480/20-12-2016, απόφαση του Δ.Σ. του Νοσοκομείου Παπαγεωργίου, η σύσταση του νέου Επιστημονικού Συμβουλίου, είναι η ακόλουθη:

Τακτικά μέλη

1. Σωτηριάδης Δημήτριος, Πρόεδρος, Ιατρός, Καθηγητής, Συντονιστής Διευθυντής
  2. Γκριμπίζης Γρηγόριος, Μέλος, Ιατρός, Καθηγητής
  3. Ρούντολφ Γιομπστ, Μέλος, Ιατρός, Διευθυντής
  4. Δουκέλης Παναγιώτης, Μέλος, Ιατρός, Επιμελητής Α΄
  5. Μωυσίδης Κυριάκος, Μέλος, Ιατρός, Λέκτορας
  6. Γαλανάκης Δημήτριος, Μέλος, μη Ιατρός, κατηγορίας ΠΕ
  7. Βαφειάδου Βασιλική, Μέλος, μη Ιατρός, κατηγορίας ΤΕ
  8. Καρακάνας Αστέριος, Μέλος, Ιατρός, Ειδικευόμενος
  9. Κυράνου Μαρία, Μέλος, Νοσηλεύτρια, κατηγορίας ΠΕ

Ζωγράφου Νομική, Γραμματέας

Τηλέφωνο:2313 323188,

Φαξ: 2313 323153,

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ - TK 56403 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΟΔΟΣ - ΔΗΜΟΣ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ (ΠΕΡΙΟΧΗ Ν. ΕΥΚΑΡΠΙΑ)