Ιατρείο Παιδικής και Εφηβικής Γυναικολογίας

ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΑΤΕ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΦΗΒΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑΣ

Αποτελούμε το μοναδικό παρόμοιο κέντρο στην Βόρεια Ελλάδα προσφέροντας υπηρεσίες ενημέρωσης, διάγνωσης και αντιμετώπισης παιδικών και εφηβικών γυναικολογικών παθήσεων [οι ηλικίες κυμαίνονται απο βρέφη εώς και το 21ο έτος].
Έχουμε στενή συνεργασία με πολλούς φορείς υγείας για την καλύτερη φροντίδα ων ασθενών μας πάνω σε ιατρικά και άλλα θέματα που μπορούν να επηρεάσουν το αναπαραγωγικό σύστημα. Παρέχουμε φροντίδα σε εσωτερικούς και εξωτερικούς ασθενείς, συμπεριλαμβάνοντας μια μεγάλη ποικιλία παροχών όπως:

• Παθήσεις που αντιμετωπίζουμε:
  • Συγγενείς Ανωμαλίες
  • Δερματολογικές Κολπικές Παθήσεις
  • Χειλικές Ανωμαλίες
  • Αντικανονικά Κολπικά Υγρά
  • Κολπίτιδες
  • Καθυστερημένη/Πρώιμη Εφηβεία
  • Ανωμαλίες στον κύκλο
  • Σύνδρομο Πολυκυστικών Ωοθηκών (PCOS)
  • Κονδυλώματα
  • Βλάβες HPV
  • Κύστες/Όγκους Ωοθηκών
  • Σεξουαλικά Μεταδιδόμενα Νοσήματα (STIs)
  • Διατροφικές Διαταραχές

Σκοπός μας είναι να παρέχουμε την καλύτερη φροντίδα σε κορίτσια και νεαρές γυναίκες υποστηριζόμενοι από επαγγελματίες όλων των αντίστοιχων ιατρικών ειδικοτήτων. Το κέντρο Παιδικής και Εφηβικής Γυναικολογίας του Γενικού Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης δέχεται ασθενείς και ενδιαφερομένους από όλη την Βόρεια Ελλάδα, συνεργαζόμενο με όλους του αντίστοιχους φορείς.

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ - TK 56403 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΟΔΟΣ - ΔΗΜΟΣ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ (ΠΕΡΙΟΧΗ Ν. ΕΥΚΑΡΠΙΑ)