ΣΥΧΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να στηρίξετε το Νοσοκομείο Παπαγεωργίου και δωρεές όλων των μεγεθών κάνουν την διαφορά. Η δωρεά σας, θα μας βοηθήσει να συνεχίσουμε να εμπνέουμε ελπίδα και να συνεισφέρουμε στην υγεία παρέχοντας την καλύτερη δυνατή φροντίδα σε κάθε ασθενή μέσω μιας ολοκληρωμένης κλινικής πρακτικής, εκπαίδευσης και έρευνας.

Γιατί να στηρίξετε το νοσοκομείο μας;

Για 16 χρόνια, το νοσοκομείο Παπαγεωργίου δεν έχει ποτέ «εκτροχιαστεί» από τον ηγετικό του ρόλο στην ιατρική. Έχουμε κερδίσει την φήμη μας μέσω των κλινικών ερευνών μας συνδυασμένες με αφοσιωμένους γιατρούς και ομάδες υγείας.

Ως μη κερδοσκοπικός οργανισμός, το Νοσοκομείο Παπαγεωργίου παρέχει στους ασθενείς υψηλής ποιότητας φροντίδα, βρίσκοντας απαντήσεις στις δυσκολότερες ιατρικές υποθέσεις και εκπαιδεύοντας τη νέα γενιά γιατρών και ερευνητών. Οι επανεπενδύσεις θέτουν τα θεμέλια για όλα αυτά που κάνουμε και καθώς το Νοσοκομείο Παπαγεωργίου είναι πρότυπο Νοσηλευτικό Ίδρυμα, βλέπουμε τους υποστηρικτές μας σαν συν-οραματιστές.

Η δωρεά σας θα βοηθήσει το Νοσοκομείο να συνεχίζει να εξελίσσεται και να διαδώσει μηνύματα ελπίδας και αλληλεγγύης προς τα έξω.

Μπορώ να μιλήσω με κάποιον σχετικά με την δωρεά μου;

Η προώθηση της δωρεάς σας μπορεί να γίνει :

• Όπου η ανάγκη είναι μεγαλύτερη
  • Για αγορά ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού
  • Για ερευνητικούς σκοπούς
  • Για κλινική/εργαστήριο/τμήμα
  • Για τον Τομέα Εκαστικών Παρεμβάσεων του Νοσοκομείου (Τέχνη και πολιτισμός)
  • Για ένδυση/ιματισμό

Για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με το γραφείο Δημοσίων Σχέσεων, παρακαλούμε  καλέστε στο 2313 323 133 ή μπορείτε να στείλετε μήνυμα στο e mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .

Πώς κάνω την δωρεά μου στην μνήμη ή προς τιμήν κάποιου;

Κάθε δωρεά μπορεί να γίνει στην μνήμη ή προς τιμήν κάποιου ειδικού προσώπου. Όταν κάνετε την δωρεά σας, παρακαλώ υποδείξτε το όνομά του ανθρώπου που θέλετε να τιμήσετε και παραθέστε μια διεύθυνση στην φόρμα.

Το νοσοκομείο θα στείλει ειδοποίηση της γενναιόδωρης πράξης σας στο άτομο ή τα άτομα που επιλέξατε να τιμήσετε.

Μπορώ να ταχυδρομήσω ή να καταθέσω ένα δώρο;

Εάν θα θέλατε να ταχυδρομήσετε ένα δώρο αντί για κατάθεση χρηματικού ποσού, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το Γραφείο Δημοσίων Σχέσεων  στο 2313 323 133 ή μπορείτε να στείλετε ενημερωτικό e mail στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .

Είναι η δωρεά μου αφαιρέσιμη από τον φόρο;

Οι συνεισφορές προς το νοσοκομείο, ως Νομικό Πρόσωπο Ιδιωτικό Δικαίου μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα, που υπερβαίνουν τα 100€ (εκατό ευρώ)  είναι αφαιρέσιμες από τον φόρο σύμφωνα με τον νόμο N.4172/2013 (αρθρ.19).

Σε ποιο λογαριασμό μπορώ να καταθέσω την δωρεά μου;

Ο Ειδικός Λογαριασμός για  την κατάθεση της Δωρεάς είναι:

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ - ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΙΒΑΝ  GR06 0172 2630 0052 6308 3763 701 - ΑΡΙΘΜΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ 5263083763701

Μετά την κατάθεση της δωρεάς παρακαλούμε ενημερώστε την αρμόδια υπάλληλο του Γραφείου Δημοσίων Σχέσεων, τηλεφωνικώς ή με e mail.

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ - TK 56403 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΟΔΟΣ - ΔΗΜΟΣ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ (ΠΕΡΙΟΧΗ Ν. ΕΥΚΑΡΠΙΑ)